Menü

Kadıköy'ün doğu ucunda yer alan Bostancı Mahallesi, sahilden D-100 (E-5) Karayolu'na doğru yaklaşık 2 kilometre boyunca uzanır. Batıda Suadiye ve Kozyatağı, kuzeyde Ataşehir'e bağlı İçerenköy ve doğuda Maltepe ilçesine bağlı olan Altıntepe ile komşudur. Bostancı'nın en önemli tarihi eseri, bu yerleş...

Kadıköy'ün doğu ucunda yer alan Bostancı Mahallesi, sahilden D-100 (E-5) Karayolu'na doğru yaklaşık 2 kilometre boyunca uzanır. Batıda Suadiye ve Kozyatağı, kuzeyde Ataşehir'e bağlı İçerenköy ve doğuda Maltepe ilçesine bağlı olan Altıntepe ile komşudur. Bostancı'nın en önemli tarihi eseri, bu yerleşim yerini ikiye bölen Çamaşırcı Deresi üstünde sefer ve kervan yolunun geçişini sağlayan Bostancıbaşı Derbendi Köprüsü'dür. (Bostancıbaşı Köprüsü)
Bostancı Gösteri Merkezi ve Lunapark ile sahil şeridi İstanbulluların yoğunlukla ziyaret ettiği yerlerdir. 
Bostancı, E-5 karayolu, Minibüs Yolu, Sahil Yolu, Bostancı-Kadıköy, Bostancı-Ataşehir, Bostancı-Kartal, Bostancı-Pendik ve Bostancı-Beşiktaş Dolmuş hatları, Yüksek Hızlı Tren hattı, Gebze-Halkalı Marmaray hattı, Bostancı-Adalar Şehir hatları ve Mavi Marmara hatları ile İDO iskelesini sınırları içerisinde barındımaktadır. Bu ulaşım olanaklarından dolayı Bostancı Mahallesi, Kadıköy'ün bir aktarma merkezi olarak bilinmektedir.

Devamı için tıklayınız...

MAHALLE MEVCUT DURUM HARİTASI


BELEDİYE HİZMET BİRİMLERİ

Bostancı Gönüllü Evi


CİNSİYET

55.4
44.6

NÜFUS

Mahalle nüfusu : 32666
Mahallenin ilçedeki payı : % 6.98

KONUT / İŞYERİ İLİŞKİSİ


YOĞUNLUK (Kişi/Hektar)


YEŞİL ALAN (m2/Kişi)